TheFPV C2 CineFlea - bliźniak Happymodel Cine8
Hej
Tym razem chce podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami na temat małego cinewhoopa TheFPV C2 CineFlea.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tą marką. A to za sprawą tego iż jest to marka własna jednego ze sklepów w UK. Ten sklep to unmannedtechshop.co.uk
Lubię robić u nich zakupy. Mają świetny serwis.
C2 CineFlea powstał w kooperacji z Happymodel i jest to po prostu konstrukcja bliźniacza do Cine8. Różnica to kolor wydruku 3d i tutaj mamy biały zamiast żółtego/złotego. Cała reszta jest identyczna. Nawet na OSD model jest wyświetlany jako Cine8.
Dokladnie tak samo jak w Cine8 w pudelku nie znajdziesz gotowego drona, a całą masę worków i woreczków z częściami. Musisz sam go sobie złożyć. Jest to więc świetna propozycja dla osób, które chcą zbudować swojego pierwszego drona. Sprawa jest o tyle łatwa, że jest to zestaw w którym nic nie musisz lutować. Wszystko jest już przygotowane. Masz tylko poskładać i poskręcać całość.


W komplecie dostajesz nawet śrubokręt i kluczyk imbusowy (który tak swoja droga nie był potrzebny). Instrukcja zaleca, aby przykleić buzzer klejem na gorąco, ale spokojnie można to pominąć.





TheFPV C2 CineFlea - bliźniak Happymodel Cine8
Całość jest względnie prosta do złożenia, trzeba tylko w kilku miejscach zwrócić uwagę aby zrobić wszystko prawidłowo. Jednym z takich punktów jest dokręcenie silników do ramy w odpowiedniej kolejności, tj silniki nr 2 i 3 maja na wtyczkach czerwoną kropkę. Jeśli silniki będą w innej kolejności, to zakładam że dron zamiast startować będzie robił fikołki. (lub trzeba będzie zmienić kierunek obrotów silników)

Dołączona instrukcja montażu jest prawdę mówiąc takiej sobie jakości. Trzeba się dobrze wczytać. Natomiast nie jest to wielki problem, gdyż na YouTube znajduje się masa filmów z budowy. Ja wspomagałem się filmem, aby niczego nie przeoczyć. Złożenie modelu zajmuje od 30 minut do godziny w zależności od zdolności manualnych.
TheFPV C2 CineFlea - bliźniak Happymodel Cine8

W pudełku znajduje się wszystko aby uruchomić model. Do zestawu dołączona jest nawet bateria Tattu 3s 450 mah, oraz uchwyt dla insta 360 go. Gogle i aparatura nie wchodzą w skład zestawu.



Uważam, że jak za ok 85£ (jest tańszy od swojego bliźniaka) jest to świetny mały cinewhoop, potrafiący bezproblemowo udźwignąć insta360go2, lub BetaFpv SMO 4K
TheFPV C2 CineFlea - bliźniak Happymodel Cine8
Na koniec trochę danych technicznych:
Wymiary: 145mm x 140mm x 23mm
Waga: 73g (bez baterii)
2 calowe śmigła (Gemfan)
FC CrazyBee F4 v3.1 AIO (SPI Frsky D8)
Silniki 1202.5 8000kv TheFPV (4.4g 2-3s)
25-400mW 5.8 Ghz VTX
Caddx Ant 1200 TVL
Update czerwiec 2022: Po kilkunastu lotach i kliku glebach na betonie rama nadaje się do wymiany. Największy problem jaki się pojawił to mocowanie vtx. Jest on mocowany za pomocą 3 śrub do wydruku 3d w tylnej części drona. Wydruk jest na tyle miękki, że praktycznie przy każdym dzwonie vtx wypada.



W związku z tym co się stało postanowiłem, że nie będę go już reanimował. Dostanie nowe życie i nową ramę. Zapewne za jakiś czas będziesz mógł przeczytać jaką przeszedł transformację.
Dzięki
Rafał
Udostępnij ten wpis





